Meble Poznań - poczuj magię świąt i przystrój swoje mieszkanie

ŚwiĘta Bożego Narodzenia - magiczny czas, którego urokowi ulega każdy, bez wzgledu na wiek. Święta kojarzą się nam bowiem z pięknymi wspomnieniami z dzieciństwa, dają też obietnicę chwilowego wytchnienia od codziennych obowiązków.

Często stwierdzamy, że święta mijają nam zbyt szybko, nie mamy okazji naprawdę nacieszyć się tym magicznym czasem, bo do ostatniej chwili biegamy za prezentami i gotujemy. Chcielibyśmy zatrzymać tę atmosferę na dłużej, aby się nią rozkoszować w gronie bliskich.

Tę potrzebę wykorzystują bardzo często sklepy, które już od połowy listopada proponują nam pomysły na świąteczne prezenty. Pojawiają się ubrane kolorowo choinki, witryny sklepowe migoczą tysiącami światełek, wszędzie czuć zapach piernika, a z głośnikow lecą kolędy.

Mimowolnie więc ulegamy temu przyspieszeniu i staramy się przenieść świąteczną atmosferę także do naszego domu. Bogactwo dostępnych w sklepie ozdób sprawia, że odczuwamy potrzebę ich zakupienia, nawet jeśli są one niepraktyczne, a czasem wręcz kiczowate.

Mimo to obowiązkowo w większości domów pojawiają się stojące i wiszące ozdoby - Mikołaje, renifery, bałwanki, stroiki. Zawieszamy je w oknach, na drzwiach, przystrajamy nimi balustrady schodów i balkonów oraz meble.

Świąteczne ozdoby opanowują także przydomowe ogródki, w których miejsce krasnali zajmuje grubiutki Mikołaj w czerwonym stroju i zawsze wiernie nań czekające renifery. Dach, balkon, okna i drzwi oraz drzewa w ogrodzie udekorowane są choinkowymi lampkami.

Wybierając się po świąteczne ozdoby, pamiętajmy o tym, żeby nie ulegać pokusie wykupienia wszystkiego, co oferują sklepy. Umiar jest tu istotny, jeśli nie chcemy osiągnąć efektu przeładowania. Dla miłośników świątecznych gadżetów obowiązkowy będzie zakup figurki Mikołaja, którą możemy postawić na komodzie czy kominku.

W dziecięcych pokojach świetnie sprawdzą się kolorowe ozdoby wiszące - płatki śniegu czy świąteczne napisy. Na okna możemy nakleić witrażyki lub podobizny Świętego Mikołaja. Dzieciom przypadnie także do gustu świąteczna pościel i piżamki w renifery i bałwanki.

Osobną kwestią są ozdoby, którymi udekorujemy stół. Warto więc zakupić serwetki - w sklepach roi się od najprzeróżniejszych serwetek - ze świątecznymi motywami oraz jednokolorowych.

Jeśli decydujemy się na obrus gładki, bez wzorów, możemy kupić serwetki ze świątecznym motywem. Jeśli natomiast nasz obrus takie motywy posiada, warto zadbać o to, by serwetki były jednokolorowe. Najpopularniejsze kolory, kojarzące się ze świętami to oczywiście zieleń, czerwień i złoto, ale na stole pięknie będą się prezentować także serwetki ciemnofioletowe czy granatowe.

Obok serwetek i obrusu warto także zadbać o stwarzające klimat świeczki oraz stroik, który postawimy na środku stołu. Stroik możemy kupić bądź też zrobić samodzielnie z gałązek świerkowych, a zamiast kolorowych bombek możemy w nim umieścić jabłka i orzechy.

Atmosferę świąt, oprócz ozdób, tworzą także zapachy - pomarańcze, pierniki, goździki, zapach świeżej choinki, cynamonu. Nie zapominajmy więc o nich, kiedy będziemy przygotowywać świąteczną aranżację.

Dobrze jest też wcześniej sprawdzić, czy nasze meble są gotowe na najazd gości i, czy nie potrzebujemy dodatkowych krzeseł bądź większego stołu. Meble Poznań,Kraków, Warszawa, Gdańsk, Katowice - takie frazy należy wpisać w wyszukiwarkę, jeśli szukamy dobrych sklepów meblowych w naszym mieście.